Nie reagujesz - akceptujesz

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Podczas, gdy właściciel fiata bawił się na dobre w dyskotece, złodziej ukradł mu kluczyki, a następnie odjechał z parkingu jego samochodem. Policjanci z Jasienicy odnaleźli skradzionego fiata w Międzyrzeczu Górnym. Do jego odzyskania przyczyniły się informacje przekazane przez świadków. Samochód zwrócono już właścicielowi.

W ostatni weekend listopada, 22-latek ze Strumienia wybrał się do klubu rozrywkowego w centrum Bielska-Białej. W czasie, gdy bawił się w dyskotece, ktoś okradł jego kurtkę, z której zniknęły kluczyki samochodowe. Jakież było zdziwienie młodego mężczyzny, gdy zorientował się, że z parkingu zginął też jego fiat palio weekend. Przed dwoma dniami policjanci z Jasienicy odnaleźli skradziony samochód. Sprawca porzucił go w okolicy stawów w Międzyrzeczu Górnym. Skradzione auto wróciło już do właściciela. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tej kradzieży.

Apelujemy do osób, które spędzają wolny czas w lokalach rozrywkowych, dyskotekach i pubach, aby:

  • dobrze zabezpieczali swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
  • zwracali uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane, należy liczyć się z ich utratą,
  • pieniądze, dokumenty, karty kredytowe i kluczyki samochodowe chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Pamiętaj - nowo poznana osoba, która z pozoru wydaje się miła, adoruje i wspólnie bawi się na parkiecie może okazać się złodziejem. Osoba taka robi wszystko, aby uśpić czujność. Często udając nietrzeźwego obserwuje, wykorzystuje nadarzającą się okazję i okrada pozostawioną torebkę lub marynarkę wraz z dokumentami.