Nie reagujesz - akceptujesz

Nietrzeźwy kierowca z kontrabandą

Najpierw spowodował kolizję z innym pojazdem, później uciekał, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy, a kiedy został zatrzymany przez policjantów z drogówki okazało się, że był pijany. Jakby tego było mało, w jego pojeździe policjanci odnaleźli blisko tysiąc papierosów bez znaków skarbowych akcyzy i pół kilograma suszu tytoniowego. Do zatrzymania właściciela nielegalnej kontrabandy przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali informację o kierowcy volkswagena golfa, który na skrzyżowaniu bielskich ulic Straconki i Górskiej, doprowadził do kolizji z daewoo lanosem. Nie zatrzymując się, zaczął uciekać w kierunku osiedla Złote Łany. Świadkiem tego zdarzenia był kierowca innego pojazdu, który natychmiast ruszył w pościg za uciekinierem. Jednocześnie informacje o drodze, którą uciekał sprawca, przekazywał na bieżąco na numer alarmowy policji. Z jego relacji wynikało, że kierujący volkswagenem jechał zygzakiem, wjeżdżał na krawężniki i stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Przejeżdżał m.in. linię ciągłą, wjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zmuszał innych kierowców do zjazdu na chodniki. Wjechał też na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wreszcie zatrzymał się na ul. Sempołowskiej. Tam został ujęty przez mundurowych z drogówki. Kiedy wysiadł z samochodu, nie potrafił utrzymać się na własnych nogach. Zatrzymanym okazał się 62-letni bielszczanin. Sprawca nie poddał się badaniu alkomatem. Pobrano od niego krew do analizy na zawartość alkoholu. W czasie przeszukania jego samochodu, w specjalnie przygotowanych schowkach, policjanci odnaleźli blisko tysiąc papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz pół kilograma suszu tytoniowego. Nielegalna kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Służby Celnej z Cieszyna.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe. Dodatkowo odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

 

Ładowanie odtwarzacza...