Nie reagujesz - akceptujesz

Zareagował i pomógł napadniętej kobiecie

Kierowca, który zauważył bandytę szarpiącego się ze starszą kobietą i usiłującego wyrwać z jej rąk torebkę, natychmiast zareagował i ruszył ofierze na pomoc. Wystraszony rabuś rzucił się do ucieczki. Zdołał uciec, ale nie cieszył się długo wolnością. Kryminalni z Czechowic-Dziedzic krótko po zdarzeniu ustalili jego dane i go zatrzymali.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (6 sierpnia) na czechowickiej ul. Legionów. Sprawca zaatakował 72-letnią kobietę. Szarpał się z nią i usiłował skraść torebkę. Moment ataku zauważył kierowca, który przejeżdżał obok. Natychmiast ruszył kobiecie z pomocą. Spłoszył bandytę i zaopiekował się napadniętą kobietą. Dziękując za wzorową postawę, apelujemy do świadka, który pomógł napadniętej kobiecie o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, tel. 32 2148810.

Policjanci poszukiwali napastnika. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć dobrze im znany 48-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Zatrzymali sprawcę, który usłyszał już zarzuty i przyznał się do tego czynu. Sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za przestępstwo to może mu teraz grozić nawet do 12 lat za kratami. W przeszłości był on już karany za podobne czyny.