Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Zderzenie ciężarówki z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

  W środę tuż przed godziną 7 Czechowicach-Dziedzicach na przejeździe kolejowym na ul. Czystej doszło do zderzenia ciągnika siodłowego wraz z naczepą i lokomotywy pociągu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ruch kolejowy na linii Katowice – Wisła został wstrzymany. Utrudnienia potrwają do godziny 14.00.

 2. Ogólnopolskie działania policyjne "SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 3. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Bielsku-Białej

  W niedzielę obchodzony był Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z tej okazji policjanci z bielskiej drogówki zorganizowali akcję, która miała uświadomić kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków. Kierujący mogli się przekonać, że im większa prędkość pojazdu, tym mniejsza szansa, że wystarczająco szybko zdążą zareagować, aby uniknąć wypadku...

 4. Policyjne zabezpieczenie meczu podwyższonego ryzyka

  Policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, stróżami prawa z komend w Żywcu, Cieszynie, Sosnowcu i Wadowicach zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i Zagłębie Sosnowiec. Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Niestety, nie obyło się bez incydentów...

 5. Zaproszenie dla dziennikarzy

  W najbliższą niedzielę (17 listopada) obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z tej okazji policjanci z bielskiej drogówki serdecznie zapraszają na briefing prasowy, który odbędzie się o godz. 10.00 w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej 158 (w rejonie salonu samochodowego Opel).

 6. Solidna lekcja bezpieczeństwa w Czechowicach-Dziedzicach

  Ponad 350 uczniów szkół podstawowych z Czechowic-Dziedzic uczestniczyło w lekcji bezpieczeństwa organizowanej przez ekspertów ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos — Mistrzowie w pasach”. W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie policjantów z bielskiej drogówki, przedstawicieli Grupy LOTOS oraz pracowników czechowickiego magistratu, wprowadzał najmłodszych Pan Światełko.

 7. Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie! Na drodze stawką nie są mandaty, tylko ludzkie życie!

  Ile za to dostanę mandatu? To pytanie kierowców często słyszą policjanci, niekiedy dotyczą one najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Stawką nie są tutaj jednak nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość… Ku przestrodze publikujemy nagranie z wypadku, który miał miejsce w powiecie wodzisławskim, a który może zdarzyć się na każdej drodze.

 8. Policjanci z prewencji uczą dzieci bezpiecznych zachowań

  Mundurowi z wydziału prewencji bielskiej komendy odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej. Policjanci opowiedzieli im o swojej pracy i przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zapoznały się także z policyjnym sprzętem i miały okazję przyjrzeć się z bliska umiejętnością policyjnego psa — Tibora.