Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Policjanci z bielskiej drogówki oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych – Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzą akcję pod nazwą „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Dzisiaj mundurowi prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 2. „Bezpieczny sierpień 2018” - apel o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze

  Sierpniowy weekend to czas intensywnych wyjazdów i wakacyjnych podróży. Ważne byśmy w tym czasie bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do naszych domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Duży wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy mają też pasażerowie, których asertywna postawa niejednokrotnie ma wpływ na zachowanie kierowcy na drodze.

 3. Działania kontrolno – prewencyjne „TIR” na bielskich drogach

  Policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wczoraj wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnym oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Zdarzenia drogowe z udziałem samochodów ciężarowych należą bowiem do tych najtragiczniejszych w skutkach.

 4. V etap wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne” za nami

  Aż cztery etapy 75 wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne” zostały rozegrane na Śląsku. Dzisiaj zakończył się V etap, który biegł z Wieliczki do Bielska-Białej. Policjanci, na całej trasie przejazdu kolarzy, dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Pomimo dużego wyzwania, jakie stanowiło zabezpieczenie tak poważnej międzynarodowej imprezy sportowej, wydarzenie przebiegało spokojnie i bez poważniejszych zakłóceń.

 5. 75 wyścig kolarski „Tour de Pologne” zawitał na Podbeskidzie

  4 sierpnia ruszył 75. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasz rejon przebiega dzisiejszy - IV etap wyścigu z Jaworzna aż do Szczyrku, który biegnie przez gminy: Wilamowice, Porąbka, Buczkowice i Szczyrk. Bielscy policjanci, na całej trasie przejazdu kolarzy, dbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

 6. Utrudnienia w związku z „Tour de Pologne”

  W dniach 7 i 8 sierpnia ulicami miasta i powiatu bielskiego przejedzie 75 wyścig kolarski „Tour de Pologne”, co spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, które miejscami mogą potrwać nawet do godziny 18.00. Wszystkim, którzy w tym czasie planują przemieszczać się po drogach naszego regionu proponujemy zapoznać się z poniższą informacją.

 7. Policjanci - błękitni rycerze na motocyklach - wspierają niepełnosprawnego Kubę

  Niebiescy Rycerze - Blue Knights International LE MC - to klub motocyklowy, który zrzesza stróżów prawa na całym świecie. W Polsce liczy sobie kilkuset członków w 10 oddziałach. Blue Knights Poland I to chapter, do którego należą policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych z całej Polski. To właśnie oni oraz ich rodziny i przyjaciele zaangażowali się w finansowe wsparcie niepełnosprawnego Kuby Łukasiewicza z Łukowa.

 8. Akcja bielskiej drogówki "SMOG"

  Wczoraj bielscy policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.