Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach Bielska-Białej

  Dzisiaj we wszystkich krajach europejskich prowadzone są działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje „wizję zero”, czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Policjanci z bielskiej drogówki włączyli się w akcję, by w czasie kontroli apelować do kierujących o ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

 2. Europejski Dzień Bez Śmierci Drogowej. Zaproszenie na debatę

  Już dzisiaj, 21 września o godzinie 16.30 w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 16 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączają się policjanci z bielskiej drogówki. Serdecznie zapraszamy!

 3. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W czasie wczorajszych działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 4. W kościele o bezpieczeństwie

  W okresie poprzedzającym trudne, jesienne warunki pogodowe na drogach, policjanci i księża wspólnie usiłują chronić życie pieszych. Wczoraj mundurowi odwiedzili wiernych Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej, gdzie podczas mszy świętej mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.

 5. By droga do szkoły była bezpieczna

  Jesień to czas powrotów do szkół i przedszkoli. Aby jednak okres ten był bezpieczny, należy przypomnieć sobie jak prawidłowo poruszać się po drogach. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w początkowych dniach września czuwają policjanci, którzy nie tylko przypominają najmłodszym obowiązujące przepisy, ale też udzielają ważnych rad.

 6. Bezpieczny powrót do szkoły

  W szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

 7. Abecadło bezpiecznej drogi do szkoły

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w całym kraju ruszyła akcja „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Początek września to czas, kiedy policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo na drogach. W myśl hasła „Bezpieczna droga do szkoły”, stróże prawa przypominają dzieciom i młodzieży zasady ostrożnego poruszania się po drogach.

 8. Bezpieczna droga do szkoły

  W całym kraju ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Celem prowadzonych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Policjanci nie tylko wzmogą kontrole drogowe, ale także zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.