Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Zaproszenie na debatę. „Bezpieczeństwo w każdym wieku. Zadania dla współczesnego policjanta”

  Debata odbędzie się w dniu 28.03.2019 roku o godz. 12.00 w Bielsku-Białej w Centrum Organizacji Pozarządowych przy Placu Opatrzności Bożej 18. Będzie dotyczyć bezpieczeństwa osób w wieku senioralnym i osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie jest planowane w ramach odbywającego się w tym dniu „Dnia Otwartego dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami” organizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

 2. Uczniowie z Zawiercia z wizytą w bielskiej komendzie

  Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Pupile wzięli udział w prelekcji poświęconej odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zapoznali się z pracą bielskich stróżów prawa i zwiedzili budynek komendy.

 3. Kodeksy dla uczniów

  Ponad 1500 „Kodeksów dla Ciebie” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane książeczki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

 4. Podsumowanie działań "Pasy"

  Policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolne „Pasy”. W czasie akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 5. Poszukiwany, bez prawa jazdy prowadził samochód

  Policjanci z drogówki zatrzymali 62-latka, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności.

 6. Nietrzeźwi kierujący

  Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem. A to nie jedyni zatrzymani w ostatnim czasie. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 7. Niepełnosprawni mogą uratować życie

  Nie przeszkadza im to, że poruszają się na wózku lub są niewidomi. Gdy w grę wchodzi czyjeś życie potrafią zareagować, bo wiedzą jak. Wszystko to dzięki warsztatom z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych pod hasłem „My też możemy ratować życie”.

 8. Z seniorami o bezpieczeństwie

  Dzielnicowy z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, sierż.szt. Bartłomiej Zaręba spotkał się z seniorami z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowy uczył jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodami „na wnuczka” czy „na policjanta” oraz nieuczciwym przedsiębiorcom i tele-sprzedawcom. W organizacji spotkania pomagała Pani Iwona Stępień, Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Centrum” w Czechowicach-Dziedzicach.