Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili wczoraj Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

 2. Uczniowie z Mazańcowic triumfatorami Okręgowego Turnieju BRD

  Gospodarze - uczniowie z Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w mazańcowickim zespole szkolno–przedszkolnym. Zmaganiom uczniów przyglądał się I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podkom. Krzysztofem Stankiewiczem.

 3. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Wiosna i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, o czym powinni pamiętać podróżujący samochodami. Tylko w miniony weekend na bielskich drogach doszło do 3 groźnych zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!

 4. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego.

 5. Podsumowanie działań „Bezpieczny świąteczny weekend – 2018”

  Święta Wielkanocne za nami. Przez cały świąteczny okres prowadzona była akcja „Bezpieczna Wielkanoc”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 300 bielskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

 6. W trosce o świąteczne bezpieczeństwo na drogach

  W świąteczny, Wielkanocny weekend, od 30 marca do 3 kwietnia, prowadzone będą przez policjantów z drogówki działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących.

 7. W trosce o bezpieczeństwo seniorów i osób niepełnosprawnych

  Jak nie dać się oszustom i domokrążcom? Jak uniknąć kradzieży i dlaczego warto nosić odblaski także w terenie zabudowanym – na te i szereg innych pytań odpowiadali policjanci w trakcie spotkania zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach „Dni otwartych” dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

 8. „Kodeksy młodego rowerzysty” trafiły do uczniów

  Blisko 1800 „Kodeksów młodego rowerzysty” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane podręczniki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.