Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie policyjnych działań pn. "Telefony" na bielskich drogach

  Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą „Telefony”. W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

 2. Zawaliła się część kamienicy w Bielsku-Białej

  Policjanci z komisariatu II ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do zawalenia się części kamienicy w przy ul. Lompy Bielsku-Białej. Zawalona część budynku nie był zamieszkała. Nikt nie ucierpiał. Trwa usuwanie skutków tego zdarzenia.

 3. „Kręci mnie bezpieczeństwo...” w drodze do szkoły

  Dzielnicowi z trzeciego komisariatu w Bielsku-Białej prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odwiedzają szkoły, przedszkola. Stróże prawa uczą przepisów, bezpiecznych zachowań i nawyków. Przestrzegają najmłodszych także przed zagrożeniami związanymi z używaniem internetu i nawiązywaniem kontaktu z nieznajomymi. Policjanci opowiadają o swojej ciekawej, ale trudnej służbie.

 4. Bezpieczna droga (w remoncie) dzieci do szkoły - aby taka była!

  Rozpoczął się rok szkolny. Tym samym w rejonach szkół wzmógł się nie tylko ruch pojazdów, ale także pieszych. Wśród nich są dzieci, które stawiają w ruchu drogowym swoje pierwsze samodzielne kroki – zadbajmy o ich bezpieczeństwo! Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 spotkał się dzielnicowy z bielskiej dwójki asp. sztab. Marcin Adamczyk, który uczył dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zasady kodeksu drogowego przypominamy także rodzicom dowożącym dzieci do szkoły.

 5. Naczelnik bielskiej drogówki – we właściwym miejscu i czasie

  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Razem ze specjalistą wydziału asp. Dawidem Kocembą pełnił służbę na bielskich drogach, gdzie kontrolował poziom bezpieczeństwa oraz pracę pozostałych patroli ruchu drogowego. Jadąc bielską ulicą Wyzwolenia, policjanci namierzyli pirata drogowego na motocyklu, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka 38-latka zakończyła się w Pszczynie po ponad 20 km pościgu.

 6. Poszukujemy świadków kolizji drogowej

  Poszukujemy świadków kolizji, do której z dnia 06.09.2019 r. o godz. 7.50 w Wilkowicach, na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej z ulicą Wyzwolenia. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seat i Opel. Osoby posiadające informacje na temat tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Referatem ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji KMP Bielsko – Biała ul. Wapienna 45, tel. 33 812 1260 oraz 997.

 7. Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, jak się zachować na drodze widząc pojazd uprzywilejowany?

 8. Podziel się krwią

  Już jutro po raz kolejny będzie można oddać krew. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!