Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w Szczyrku

  W miniony weekend policjanci z bielskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z wydziału prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili działania pod nazwą „SZCZYRK”. Ich celem było zapewnienie płynności ruchu oraz zapobieganie łamaniu zasad i przepisów ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 942.

 2. Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Bezpiecznie ferie 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 3. Apelujemy o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok

  Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

 4. Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

  Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie sześciodniowych działań na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 2 wypadków, w których ranne zostały 2 osoby. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 7 pijanych kierowców.

 5. Dzieci kolorowały Sznupka, żeby ustanowić rekord Polski

  Dzieci z bielskich szkół i przedszkoli wspólnie kolorowały Sznupka - policyjną maskotkę. Akcja zorganizowana została w ramach kampanii śląskiej Policji oraz zawierciańskiego Centrum Rozwoju Lokalnego „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Skierowana była do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Akcja miała na celu przybliżenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zagadnień bezpieczeństwa, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań.

 6. Ponad 2 tysiące odblasków trafiło do wiernych

  Dobiegły końca spotkania w kościołach, które odbywały się w ramach akcji pod nazwą „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”, prowadzonej przez policjantów z bielskiego garnizonu, księży i przedstawicieli Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Mundurowi z drogówki odwiedzili sześć kościołów w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Rozdali ponad 2 tysiące opasek odblaskowych. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 7. Szukamy sprawcy uszkodzenia biletomatu. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Śledczy z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który poprzez uderzenie łokciem uszkodził automat do sprzedaży biletów przy ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło 5 listopada 2018 r. około 23.09. Wizerunek sprawcy zarejestrowała kamera monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 8. O bezpieczeństwie najmłodszych podczas imprez masowych

  Policjanci bielskiej komendy zajmujący się profilaktyką uczyli młodzież bezpiecznych zachowań podczas imprez masowych. Prelekcje z uczniami szkół podstawowych, odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Karola Wojtyły oraz w Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach. Spotkanie zostało zorganizowane przez współpracujący z bielską komendą - siatkarski klub sportowy BKS Profi Credit Bielsko-Biała oraz bielski WORD.