Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Ogólnopolskie działania policyjne "Truck & Bus"

  17 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Znaki drogowe nie są ustawiane dla ozdoby

  Znaki drogowe to nie ozdoba dróg. Ustawianie są, aby uporządkować ruch drogowy i aby odbywał się on w sposób optymalnie bezpieczny. Konsekwencje niestosowania się do znaków to nie tylko mandaty i punkty karne. Przekonał się o tym 36-letni kierowca, który łamiąc zakaz skrętu w lewo, potracił prawidłowo przechodzącą przez przejście kobietę. Kierowca stracił już prawo jazdy, a wkrótce odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. Grożą mu nawet 3 lata za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 3. O bezpieczeństwie na drodze ze skazanymi

  W Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie 30 lipca odbyło się spotkanie policyjnego profilaktyka z bielskiej drogówki z osadzonymi. Uczestnikami prelekcji byli skazani na karę pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw w komunikacji publicznej. W prelekcji wzięło udział 25 osadzonych.

 4. Wyróżnienie komendanta bielskiej policji dla bohaterskich nastolatków

  Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk wyróżnił dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, którzy podczas wakacji pomogli uratować życie obcemu sobie mężczyźnie. Wczoraj podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych na forum szkoły otrzymali okolicznościowe listy i upominki dedykowane kampanii „Nie reagujesz — akceptujesz” oraz gratulację z rąk zastępcy naczelnika bielskiego wydziału prewencji.

 5. "Dzień Seniora" z bielskimi stróżami prawa

  Dzisiaj w Bielskim Centrum Kultury odbył się organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej „Dzień Seniora". Impreza zorganizowana została pod hasłem: „Zdrowi, aktywni, bezpieczni". Z uczestnikami spotkali się policyjni profilaktycy z bielskiej komendy oraz dzielnicowy z trzeciego komisariatu. Wspólne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa seniorów to efekt porozumienia zawartego pomiędzy ZUS a Komendą Główną Policji.

 6. Do porodu na sygnałach

  W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc kierowcy nawet w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w wyścigu z czasem i umiejętności prowadzenia samochodu bywają na wagę zdrowia, a nawet życia. Nowego życia. Przekonali się o tym policjanci z Bielska-Białej. Stróże prawa eskortowali samochód z rodzącą kobietą, dzięki czemu rodzice i zbliżające się na świat maleństwo, mogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

 7. Kiedy kierowca nie widzi pieszego…

  To, że pieszy widzi zbliżające się samochody, nie oznacza jednocześnie, że kierowca pojazdu widzi jego. Ku przestrodze publikujemy nagranie potrącenia pieszego, które miało miejsce w województwie dolnośląskim. Tym razem skończyło się bez większych obrażeń, chociaż bardzo często takie sytuacje kończą się tragicznie. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby korzystali z solidnych elementów odblaskowych.

 8. Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.